Шарапова отстрани Пиронкова от "Ролан Гарос"

OFFNews 28 май 2014 в 15:52 4936 2

Мария Шарапова отстрани Цветана Пиронкова от „Ролан Гарос”. Рускинята победи с 7:5, 6:2 в мач от втория кръг на Откритото първенство на Франция.

Мачът започна добре за българката. Тя вземаше точка след точка, а Шарапова допускаше грешки. В резултат Пиронкова проби рускинята още в първия гейм, взе и втория, в който сервираше. До 7-ия гейм всяка вземаше подаването си, а в шестия гейм Шарапова не успя да вземе и една точка. Осмият гейм започна с двойна грешка на Пиронкова, рускинята проби, изравни резултата на 4:4 и взе безпроблемно и следващия си гейм, след което Пиронкова изравни за 5:5. Рускинята също взе подаването си за 6:5. Шарапова направи нов пробив и взе гейма и сета с резултат 7:5.

Преди началото на втория сет на корта дойде физиотерапевт заради травма на Пиронкова в бедрото на левия крак.

Вторият сет започна с по два гейма за Шарапова и Пиронкова. Шарапова взе петия гейм. В шестия рускинята проби и поведе с 4:2, след което бързо увеличи преднината си на 5:2. Последва нов пробива за рускинята и тя спечели сета с 6:2 и мача.

Днес Шарапова спечели петия си мач с 5. Досега българката не е имала победа над 8-ата в света.