Надал отстрани Григор Димитров по пътя му към финала в Рим

OFFNews 17 май 2014 в 22:42 10065 1

Снимка grigor-dimitrov.com

Световният №1 в тениса Рафаел Надал отстрани Григор Димитров на полуфинал на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим.

Мачът завърши преди минути с резултат 6:2, 6:2 след час и 22 минути игра.

Надал взе първия сет за 33 минути игра. Испанецът направи ранен пробив и взе още първия гейм, в който сервираше българинът. Седмият гейм осигури втори пробив за Краля на клея и резултатът вече беше 5:2 в полза на испанеца. Надал взе безпроблемно следващия гейм, в който сервираше и затвори сета при 6:2.

Вторият сет също започна трудно за Григор Димитров. Надал отново направи пробив в първия гейм. Взе и втория гейм, макар и трудно, а Димитров - третия, в който сервираше. След труден за Надал четвърти гейм той успя да спечели подаването си, а след това направи нов пробив и спечели петия и шестия гейм. Седмият бе за Димитров, но Рафа спечели подаването си и затвори мача с 6:2 във втория сет.

Гришо стигна до днешния си първи полуфинал на турнир от сериите "Мастърс" след победи над 6-ия и 19-ия в света - Томаш Бердих и Томи Хаас.

Роденият в Хасково българин, който навърши 23 г. в деня, когато изигра четвъртфиналния си мач срещу Хаас - 16 май, днес изигра 5-ия си мач срещу Надал и досега няма победа над световния №1. Днес за първи път Димитров, който допусна много грешки на корта, не успя да вземе сет на Надал.

След представянето си в Рим дотук Димитров ще се изкачи в световната ранглиста от сегашното 14-о място до рекордната за него 12-а позиция.

В първия полуфинал при мъжете световният №2 Новак Джокович (Сърбия) победи 23-годишния Милош Раонич (Канада), който заема 10-ата позиция в световната ранглиста.