Първата ни ракета при тенисистите Григор Димитров се отказа от участие в турнира по тенис за мъже в Сидни награден фонд 434 250 долара.
20-годишният хасковлия, който е №76 в света, започна от квалификациите. Часове след като в Пърт бе в основата на успеха на тима ни срещу Съединените щати с 2-1 победи от надпреварата за "Хопман Къп", Гришо изигра и първия си мач в Сидни. Българинът надделя въпреки огромната умора над естонеца Юрген Зоп с 6:1, 6:7 (6), 6:2. Само два часа след този мач Гришо излезе на корта и за втория си сблъсък от предварителната фаза. Там негов съперник бе 1511-ия в света австралиец Адам Фини. Първата ни ракета не издържа на натоварването и при 0:3 гейма в първия сет се отказа. Както е известно, по молба на Димитров мачът на двойки от сблъсъка на "Хопмън Къп" бе изтеглен за по-рано от предвиденото, за да може тенисистът ни да се включи в надпреварата в Сидни.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец