Гараничев с първа победа в старт за Световната купа

Васил Георгиев 02 февруари 2012 в 17:36 1756 0

Евгени Гараничев
Навършващият на 13 февруари 23 години руски биатлонист Евгени Гараничев спечели първи старт от надпреварата за Световната купа в кариерата си. Гараничев, който в спринта в Антхолц този сезон остана втори, триумфира в тази дисциплина в Холменколен, Норвегия, в старт от седмия кръг на надпреварата за Световната купа. Руският биатлонист показа отлична стрелба, като пробяга 10-те километра за 25.22,2 минути. Гараничев измъкна драматично успеха, изпреварвайки само с 0,7 секунди германецът Арнд Пайфер, който за десети път в кариерата си стига до подиум в старт за Световната купа. Пайфер регистрира петото си второ място, като има и пет спечелени старта. Трети остана Емил Хегле-Свендсен от Норвегия. Силно състезание направи и иконата на мъжкия биатлон Оле Ейнар Бьорндален. Норвежецът даде пети резултат, което е най-доброто му постижгение от средата на декември, когато в Хохфилцен регистрира едно второ място. Михаил Клечеров даде 51-ви резултат. Той не допусна грешки в стрелбата си, като приключи надпреварата с изоставане от 2.16,2 минути от шампиона. Иван Златев остана на 86-о място, а Васил Чорбаджиев на последното 89-о. Чорбаджиев бе един от тримата състезатели в надпреварата, допуснали най-много грешки в стрелбата - шест. В класирането за малката световна купа в спринта лидер е Емил Хегле Свендсен с 255 точки, пред Мартин Фуркад от Франция с 243, Евгени Устюгов от Русия с 218 точки и др. Красимир Анев е 31-ви със 72 точки, Михаил Клечеров е 46-и (47 точки), Владимзир Илиев е 63-ти (21 т). В генералното класиране води Мартит Фуркад с 577 точки, пред Свендсен с 567 т, Андреас Бирнбахер от Германия с 523 и др. Тук Краси Анев е 35-и със 146 точки, Клечеров е 41-ви (105 т.), Владимир Илиев е 72-ри с 21 точки.