Михаил Клечеров в Топ 60 в спринта в Ново Место

Васил Георгиев 14 януари 2012 в 16:13 1419 0

Михаил Клечеров
Михаил Клечеров се представи най-добре от българите в спринта на 10 км при мъжете, старт от петия кръг за Световната купа по биатлон в Ново Место, Чехия, влизайки в Топ 60 на надпреварата. Биатлонистът ни даде 57-и резултат, като направи три пропуска в стрелбата си и изостана с 2:28.6 минути от победителя в надпреварата. Клечеров финишира с време 29:41.7 минути. Далеч под възможностите си се представи най-силният ни състезател в момента Красимир Анев. Той пропусна две мишени, като финишира на 2:38.7 минути от първия. Владимир Илиев остана 74-ти, а Мирослав Кенанов 75-и от 102-ма завършили състезатели. Победител в състезанието стана норвежецът Емил Хегле Свендсен. Само с една грешка при двете си влизания на огневия рубеж, норвежецът пробяга трасето за 27:13.1 минути. За Свендсен това е 26-а победа в старт за Световната купа и 51-ви подиум. През този сезон норвежецът печели второ състезание, като за шести път успява да влезе в Топ 3. Среброто грабна Симон Фуркад от Франция с три грешки в стрелбата и изоставане от 2,7 секунди от Свендсен. Брат му Мартин Фуркад остана трети с две пропуснати мишени и на 9,6 секунди от първия. Състезанието се оказа историческо за братята, които за първи път попадат заедно на почетната стълбичка след старт  за Големия кристален глобус. В класирането за малката световна купа Свендсен води със 189 точки, като има една повече от Карл Йохан Бергман от Швеция. Краси Анев е 34-ти с 48 точки, Михаил Клечеров е 51-ви с 24 точки, а Владимир Илиев е 56-ти с 21 точки. В класирането за Световната купа Свендсен също е пръв с 442 точки, а втори е Мартин Фуркад с 396 точки. Краси Анев е 32-ри със 110 точки. Михаил Клечеров е 42-ри с 54 точки, а Владимир Илиев заема 69-ата позиция с 21 точки.