Клечеров с най-добро класиране за сезона в Антхолц

Васил Георгиев 21 януари 2012 в 17:09 1615 0

Михаил Клечеров
Биатлонистът ни Михаил Клечеров регистрира най-доброто си класиране от началото на сезона в старт от надпреварата за Световната купа по биатлон. 29-годишният банскалия финишира на 13-о място в масовия старт на 15 км при мъжете от шестия кръг на надпреварата за Световната купа в Антхолц-Антерселва, Италия. Клечеров пропусна само една мишена при четирите си влизания на огневия рубеж, като остана на 47,5 секунди от победителя. Другият ни представител в състезанието Красимир Анев остана на предпоследното 29-о място. Анев се провали в стрелбата като направи шест грешки. Повече от него - 8, регистрира само италианецът Лукас Хофер, останал на 30-ото място в крайното класиране. Анев пристигна на финала с изоставане от 3:26.4 минути от шампионът. Победител драматично стана германецът Андреас Бирнбахер с един пропуск в стрелбата и бегово време от 38:45.7 минути. Той изпревари само с една стотна Антон Шипулин от Русия. След като водеше през по-голямата част от състезанието, французинът Мартен Фуркад трябваше да се задоволи с третото място. Силите му не стигнаха за финалния спринт, като Бирнбахер му измъкна първото място с преднина от едва три стотни. В класирането за малкия кристален глобус за дисциплината масов старт Бирнбахер е лидер със 120 точки. Шипулин е втори с 96, а Симон Фуркад от Франция е трети с 83 точки. С 13-ото си място днес Михаил Клечеров се изкачи до 23-ата позиция с 28 точки. Краси Анев е 27-и с 24 точки. В генералното класиране французинът Мартен Фуркад е начело с 546 точки, следван от Емил Хегле Свендсен от Норвегия с 519, Бирнбахер с 494 точки и др. От българите Краси Анев е 33-ти със 146 точки.Клечеров е 40-и със 105 точки, а Владимир Илиев е 69-и с 21 точки.