Французите спечелиха последната щафета преди световното

Васил Георгиев 22 януари 2012 в 17:30 1535 0

Михаил Клечеров
С победа за тима на Франция приключи щафетата на 4 по 7,5 км за мъже, старт от шестия кръг на надпреварата за Световната купа по батлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Това бе и последно състезание преди световното първенство. Жан Гиламе Беатрикс, Симон Фуркад, Алексис Беуф и Мартин Фуркард поведоха още от самото начало на състезанието и не позволиха изненади. Те използваха седем допълнителни патрона и приключиха с време 1:12.14,7 часа. Втори остана квартета на Германия с девет допълнителни патрона и една наказателна обиколка, която направи на четвърти пост Арнд Пифер.Германците изостанаха с 12,0 секунди на победителите. Третото място е за тима на Австрия. Българският отбор се представи разочароващо. Мартин Богданов, Михаил Клечеров, Мирослав Кенанов и Краси Анев останаха извън Топ 18. Биатлонистите ни използваха в стрелбата си 13 допълнителни патрона, като въртяха и две наказателни обиколки. Най-добре се представи на втори пост Михаил Клечеров (на снимката), който прибегна до четири допълнителни патрона. Богданов на първи пост и Кенанов на трети завъртяха по една наказателнап обиколка.