Франция спечели последната щафета преди световното

Васил Георгиев 21 януари 2012 в 15:11 1479 0

Тимът на Франция спечели последната щафета при жените преди световното първенство по биатлон. Французойките се представиха най-добре в надпреварата на 4 по 6 км при дамите, старт от шестия кръг в надпреварата за световната купа по биатлон, който се проведе в Антхолц-Антерселва, Италия. Мари Лор Бруне, Софи Боле, Ана Бескон и Мари Дорин Хабер използваха 9 добърнителни патрона в стрелбата, като финишираха с общо време от 1:17.06,5 часа. Страхотно представяне на последния, четвърти пост направи Мари Дорин Хабер, която с перфектна стрелба успя да измъкне успеха. Втори остана квартета на Беларус с 10 допълнителни патрона и изоставане от 2,5 секунди от победителките. Място на подиума намери и тима на Русия с 11 допълнителни патрона и наказателна обиколка и изоставане от 21,4 секунди от французойките. До третия пост рускините се движиха страхотно, но Олга Зайцева въртя наказателна обиколка, което прати отбора на третото място. Един от големите фаворити, тима на Германия трябваше да се задоволи с шестото място, след като изненадващо топсъстезателката на отбора Магдалена Нойнер и Тина Бахман трябваше да направят по една наказателна обиколка. Българският отбор в състав Емилия Йорданова, Нина Кленовска, Ния Димитрова и Десислава Стоянова остана на 12-ото място от 14 финиширали състава. Българките използваха 11 допълнителни патрона и имаха една наказателна обиколка, като изостанаха от французойките с 5:27.2 минути. Страхотно представяне направи на трети пост Ния Димитрова, която бе перфектна в стрелбата. На последния пост Десислава Стоянова въртя наказателна обиколка. На старт в състезанието застанаха общо 18 отбора.