Магдалена Нойнер с 29-а победа за Световната купа в кариерата си

Васил Георгиев 19 януари 2012 в 17:16 1769 0

Нойнер
Нойнер
24-годишната икона на световния биатлон Магдалена Нойнер спечели 29-а победа в старт за Световната купа и пета от началото на настоящия сезон. Родената в Гармиш-Партенкирхен състезателка бе над всички в спринта на 7,5 км при жените, старт от 6-ия кръг за Световната купа по биатлон в Антхолц-Антерселва, Италия. В короната си дисциплина двукратната олимпийска шампионка, за която това е четвърти успех от шестте спринта от началото на сезона, направи само един пропуск в стрелбата си, като пробяга дистанцията за 20:27.7 минути. Само в спринта от стартове за Световната купа, Нойнер има вече 14 победи. Тоэва за нея е 55-и подиум в кариерата, както и десети за този сезон. Втора в Антхолц остана най-силната финландка в момента Кайса Макарайнен. Тя показа перфектна стрелба, но с по-слабо бягане изостана със 17,5 секунди от победителката. За финландката това е пети подиум за сезона и трети сребърен медал в старт от Световната купа. В цялата й кариера пък това е девето сребро в състезание за Световната купа. Място на почетната стълбичка извоюва и Даря Домрачьова от Беларус. За нея това е шести подиум за сезона и втори бронз в кампанията и общо 12-и в състезателната й кариера. От българките най-добре се представи Емилия Йорданова. С един пропуск в сктрелбата и изоставане с 2:50.6 минути от Нойнер, биатлонистката ни се нареди на 45-о място. Нина Кленовска е 70-а, а Ния Димитрова 82-ра от 95 завършили състезателки. В класирането за малката световна купа в спринта води Нойнер с 331 точки, следвана от Домрачьова с 267, Макарайнен с 257 и др. В генералното класиране за Световната купа тройката е същата, като германката има 648 токи, състезателката от Беларус - 579, а финландката - 545 точки. Българките все още чакат първите си спечелени точки и за двете класации.