Нова кадрова рокада по високите етажи на властта предлага служебният кабинет. Правителството предлага на президента Румен Радев да издаде указ за назначаването на нов началник на отбраната. За поста е посочено името на командира на Сухопътните войски генерал-майор Андрей Боцев.
За да заеме поста на началник на отбраната, той ще бъде удостоен със звание генерал-лейтенант.
След подадения рапорт за освобождаване от ген. Константин Попов, длъжността началник на отбраната се изпълняваше временно, до назначаването на титуляр, от вицеадмирал Емил Ефтимов.
Вицеадмиралът е изпълняващ длъжността и е с мандат до 1 година. Намеренията на правителството на ГЕРБ бяха той да е начело на войската, а следващият редовен кабинет да номинира нов човек за поста.
Следете новините ни в :




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
България изпревари Италия, Испания и Хърватия по чистота на водата в морето
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Охрана не пусна китаристa на Guns N'Roses Slash във VIP зоната на холивудска премиера
Президентът Йотова в Карлово: Левски превърна свободата в национален идеал