Около полунощ тази вечер в София ще се проведе мащабно антитерористично учение, в което ще участват и военнослужещи от въоръжените сили, съобщиха от МВР.
Оттам обясниха, че учението е било запланувано преди месеци и не се провежда заради атентатите в Брюксел.
В хода на учението ще бъдат оценени възможностите за реакция на различни държавни структури, координацията между тях и обмена на информация, съгласно Националния план за противодействие на тероризма.
Във връзка с учението на отделни места ще има засилено полицейско присъствие.
С оглед сигурността на гражданите ще бъдат отцепвани районите, където се реализират тренировъчните действия. Ще се предприемат всички необходими мерки за опазването на реда и нормалното функциониране на инфраструктурата на територията на София.
От ведомството молят гражданите да проявят разбиране и се извиняват за причинени евентуални неудобства.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец