
Първият законопроект, който ще внесем, ще бъде за въвеждане на мажоритарни избори, каза председателят на групата на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова в кулоарите на парламента.
"Предполагам, че в рамките на днешния ден или най-късно утре ще стане. Очевидно има подкрепа и от втората политическа сила. Надявам се, че съвсем скоро ще започнат да работят и комисиите. В това число и ще бъде формирана Комисията по правни въпроси, която традиционно разглежда всички предложения. Нашето предложение от години, а и от вчера съвсем официално е обявено и от нашия лидер г-н Борисов, че сме за мажоритарни избори", заяви още Атанасова.
Трябва да има и мажоритарни избори, но те се правят с мнозинство, а партията, която ги предлага няма такова, каза по-рано заместник председателят на Има такъв народ Тошко Йорданов. Мажоритарните избори са един от приоритетите на партията на Слави Трифонов, още от провеждането на референдума.
Всички нови партии завиха, че ще внесат промени в Изборния кодекс.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Би Би Си: Хари и Меган се прибират днес във Великобритания
Мирчев към Борисов: Спрете да държите държавата като заложник
ВАС постанови, че Костадин Костадинов е тормозил Соломон Паси
Бившият украински военен министър стана съветник в италианско министерство