Общинският съвет на ДПС в Кирково обяви във Facebook, че подава оставка като партиен орган. Решението е взето на заседание на структурата след натрупано напрежение и задълбочаващи се разногласия с централното и областното ръководство на партията, съобщи БНР.
В мотивите за оставката се посочват системно неглижиране на позициите и решенията на общинската партийна структура, както и липса на диалог и съобразяване с волята на Общинския съвет, избран по демократичен път на редовна общинска конференция.
Според членовете на подалия оставка орган през последните месеци многократно са били пренебрегвани становища и предложения на общинското ръководство, което е довело до сериозно разочарование сред партийния актив в общината. Като допълнителен мотив се посочва и неуважителното отношение към общинската организация и нейните представители.
"Не можем да продължим да носим отговорност като партиен орган при липса на взаимно уважение, доверие и съобразяване с решенията на легитимно избрания Общински съвет", се посочва в публикуваната позиция.
С подадената оставка членовете на Общинския съвет заявяват, че остават ангажирани с каузите на своите избиратели и симпатизанти.
Преди почти година кметът на Кирково Шинаси Сюлейман се снима с Делян Пеевски в бившия му кабинет в парламента и обяви, че преминава към "ДПС - Ново начало" заедно с цялата общинска структура, припомня Дневник.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец