

ДПС-ДПС не са доволни от функционирането на Съвета за съвместно управление и поискаха смяната на председателя Костадин Ангелов от ГЕРБ. Въпреки това те заявиха, че ще подкрепят държавния бюджет за 2025 г.
По думите на председателя на парламентарната група на ДПС-ДПС Джевдет Чакъров Съветът за съвместно управление не функционира по най-правилния начин и в парламентарната група настоява свикване на спешен съвет, на който да поискат смяна на председателя Костадин Ангелов.
Преди дни фракцията, приближена на Ахмед Доган, излезе с ултиматум към управляващите, като поиска да се изпълни споразумението за съвместно управление, което според тях означава назначаване на техни кадри като зам.-министри и областни управители.
"Видно е, че този Съвет не функционира по най-правилния начин. Искаме всичко да е прозрачно и да се спазва всичко по споразумението и приложението към него, подписано от нас. В него е описано как да се случват кадровите промени. Искаме това да се случва прозрачно, без зависимости, на базата на високо обществено доверие. За нас е важно моделът Пеевски да бъде разрушен", коментира в кулоарите на парламента Чакъров.
На въпрос дали, ако председателят не бъде сменен, ще бъде ли оттеглена подкрепата им от правителството, Чакъров отказа да отговори. Той вместо това посочи, че парламентарната му група ще подкрепи бюджета за 2025 г. "с ясното съзнание, че той е необходим на страната".
В събота (22 февруари) в "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ депутатът Рамадан Аталай от ДПС-ДПС посочи, че формацията не е имала претенции за министерски места, но за да има стабилно правителство, всеки трябва да носи отговорност и отрече да са упражнявали натиск над ГЕРБ-СДС. От партията на Бойко Борисов обаче отрекоха твърденията, че Пеевски участва в управлението. Освен това те вече заявиха, че преди да се заемат с назначенията, трябва да бъде гласуван бюджетът.
Към момента формацията около Ахмед Доган няма свои представители в кабинета, въпреки дадената подкрепа.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-500
1
26.02 2025 в 11:16
Не може първо ДПС-ДПС да пишете и после снимка на лице( г*з) с различни имена.
Очакваме пристигането на самолетите за борба с пожарите от Швеция
Полските служби: Руското разузнаване е наело колумбиец, който да извършва палежи
Кметът на Овча купел срещу незаконен краварник: Спряха тока и водата на кравите от бул. ''Линкълн''
''Мамо, прибирам се!'' Първите думи на Десислава Иванчева на свобода
Граждани ще патрулират в Хасковско срещу умишлените палежи