Няма връзка с българите в Газа, затова няма как да ги евакуираме, каза премиерът Николай Денков.
В момента правителството няма информация колко точно българи са в Газа, липсва стабилна комуникация.
По думите на министър-председателя България трудно ще организира хуманитарен коридор от Газа, но ще участва много активно като част от "общоевропейските усилия".
В Министерски съвет днес премиерът Николай Денков свиква Съвета по сигурност предвид сложната ситуация след избухването на войната между "Хамас" и Израел. Той добави, че ще се чуят актуализираните доклади на службите, но за момента няма нова обезпокоителна информация.
"Няма непосредствена заплаха от миграционен натиск към страната ни. Това, което ме притеснява е евентуална възможност за ескалация на конфликта. За щастие, през последните два дни виждаме известно успокояване, известно балансиране на изказванията на различните участници. Ясно е, че "Хамас" трябва да бъде изкоренена, тъй като тя носи терористичния заряд в себе си, но в същото време трябва да е ясно, че има мирни жители и трябва да се търси тяхното представителство и защита, за да може да се създаде по-устойчив мир", допълни Денков.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция