Жълт код за опасно високи температури е обявен за днес, 14 август, в цялата страна.
Днес ще е един от най-горещите дни - термометрите отново ще показват 38-39 градуса.
Съветът на лекарите е хронично болните да не излизат в следобедните часове. Жегите са опасни също за най-възрастните и за малките деца.
При такива температури е задължително пиенето на поне 1.5 литра вода на ден и носенето на шапка, ако сме изложени по-дълго на слънце.
Главната инспекция по труда напомни вчера на работодателите, че трябва да осигурят вода на служителите си в жегите и, ако се налага, да променят работното време на работещите на открито.
През уикенда ще има леко захлаждане, но от началото на следващата седмица живакът отново се качи до 38 градуса.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"