Трима машинисти на метровлакове са с коронавирус, още над 20 са били контактни с тях и са извадени от графика.
Това заяви за OFFNews шефът на Метрополитен Стоян Братоев. Имаме 260 машинисти, засега удържаме положението, но дано кризата не се задълбочи, каза още той в отговор на въпрос има ли опасност да спре метрото.
По думите му кабините на метровлаковете и стаите за почивка на машинистите се дезинфекцират и се взимат всички предпазни мерки, за да не се допусне заразяване. Най-вероятно заразата е дошла отвън, смята Братоев.
В момента се тестват карантинираните, но на PCR - тестове ще минат всички машинисти, по групи, уточни той.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни