Задържан е 20-годишен мъж от Стара Загора, подал фалшив сигнал за самоделно взривно устройство на Аерогара София.
Фалшивият сигнал за взривно устройство е получен на 9 март, към 21.18 часа - на тел. 112 мъж съобщил, че на аерогарата ще пристигне пътник, в чийто багаж има взривно устройство.
Обаждането е от Стара Загора - от обществен телефон на бул. "Цар Симеон Велики".
След извънредно въведените допълнителни мерки за сигурност пътниците и посрещачите на летището бяха изведени.
Огледът и проверките приключиха към 24 часа, съмнителен багаж не бе открит, работата на двата терминала бe възстановена след полунощ, припомнят от пресцентъра на МВР.
На 20-годишния от Стара Загора е повдигнато обвинение, задържан е за 72 часа.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел