Девет частни стопанства в село Сбор умъртвиха прасета в опит да спрат разпространението на африканската чума по свинете (АЧС), предаде БНР.
„Във фермата, която имахме, ги унищожиха вече. Собствениците ги изклаха“, каза кметският наместник Стефан Димитров.
Той предполага, че стопаните, регистрирани като частни стопанства, ще бъдат обезщетени.
Преди четири дни в съседното село Априлци бяха умъртвени 13 000 прасета и безопасно загробени в района на фермата.
На входа и изхода на село Сбор са монтирани вани за дезинфекция.
Следете новините ни в :„С цел да не се разпространява. Аз предполагам, че тя се разпространява по въздуха може би, но ние правим за колите, леките автомобили. Мисля, че в село Левски - и то е съседно на Сбор, но е Панагюрска община, и там са им дали предписание да ги колят“, допълни Стефан Димитров.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец