
Мъж е пострадал при подхлъзване на Витоша, а спасителите са намерили в близост починал турист, съобщи БТА, като се позовава на Планинската спасителна служба (ПСС) към Българския Червен кръст.
Сигналът към планинските спасители е подаден вчера към обяд от подхлъзнал се мъж на пътека между Черни връх и село Железница. Напът към него спасителите са намерили починал човек, който вероятно също се е подхлъзнал, допълниха от ПСС.
Пострадалият е предаден на медицински екип към 19:30 ч., а акцията за транспортиране на починалия е приключила към 1:30 ч. тази сутрин.
Температурите в планината са сравнително високи през деня, но вечерта пътеките замръзват и се образува тънък леден филм, допълниха от ПСС. Времето е приятно, тихо и слънчево, но в късния следобед теренът става опасен и хората трябва да бъдат много внимателни, предупредиха от ПСС.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Иран вдигна мерника на властта в София: Ще понесат отговорност
Автобус на градския транспорт в София скъса мантинела и препречи ''Цариградско шосе'' (снимки, допълнена)
Щедър, емоционален, но с промит мозък. Кой е нападателят от Берлин
Иран вдигна мерника на властта в София: Ще понесат отговорност