Всички пътници от пристигащите полети на летище Пловдив се сканират от термокамера, за да може да бъде хванат евентуален случай на вируса ебола у нас, съобщава БНТ.
Целият екип на аерогарата е преминал и обучение как да се реагира в случай на извънредна ситуация, а лекарски екип следи за отклонения от нормите.
"При висока температура лицето на човека става в жълто.При още по-висока температура в бяло. Ако има такъв човек, термокамерата ще го открие и ще бъде задържан", казва лекарът на летището д-р Илия Иванов.
От летището обясняват, че досега не са имали засечен съмнителен случай сред пътниците.
Служителите на летище Пловдив са в непрекъснат контакт със здравните власти и Гранична полиция.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.10 2014 в 14:30
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие