
25% ограничаване на социалните контакти води до 50% забавяне на скоростта на заразяване с коронавирус.
Това заяви пулмологът д-р Александър Симидчиев по повод въведеното извънредно положение в страната и мерките срещу разпространението на COVID-19. Ако мерките не се спазват епидемията ще продължи по-дълго, допълни той.
Специалистът определи като изключително вредно истеричното пазаруване, защото в такова струпване по опашки вирусът се разпространява най-много.
Някои хора вероятно се чели грешни информации, видях, че много граждани купуват тоалетна хартия. Коронавирозата обаче само при животните е храносмилателно заболяване, това не важи за човека, обясни д-р Симидчиев.
Трябва просто да си мием ръцете и да спазваме препоръките на властите, категоричен бе той.
8 от 10 човека няма да разберат, че са изкарали заболяването, при тях ще мине като настинка, около 20% за по-тежките случаи, около 5% от тях ще имат нужда от лечение в болница, обясни лекарят по БНТ.
Той коментира защо в Италия заразените са много повече и дали в Германия например може да се очаква подобно драстично увеличаване на случаите. Германците са по-дисциплинирани. Италия въведе правилни мерки още в началото на разпространението на вируса, после ги отмени, след това пак ги въведе в драстичен вариант - вирусите не обичат напред - назад, каза още известният пулмолог.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15372
2
14.03 2020 в 13:12
Две медии в САЩ съдят Тръмп заради платения достъп до публикациите му в Трут Соушъл
Путин се готви да мобилизира още стотици хиляди руснаци, обяви Зеленски
Путин се готви да мобилизира още стотици хиляди руснаци, обяви Зеленски
Преди съвместните учения на Вашингтон и Сеул: Пхенян отново изпробва балистична ракета
НКЖИ получи 60 имота за изграждането на ново жп трасе между Елин Пелин и Ихтиман
Инфлуенсърът Стоян Колев отива на съд за 'геройствата' на магистрала 'Тракия'