Валежи между 24 до 35 литра на кв. метър са паднали вчера в различните части на София. Имаше много сигнали за паднали клони на дървета и завирени участъци, заяви тази сутрин директорът на "Аварийна помощ и превенция" към Столична община Красимир Димитров.
Трима души загинаха при удар от мълния. Заради силната буря райони останаха и без ток.
Към момента на територията на Столична община няма инфраструктура, която да е затруднена при придвижването на автомобили и пешеходци. Над 190 сигнала бяха получени, обработени са над 120, като се работеше заедно с пожарната за отстраняването им, уточни Димитров.
Критично беше по трамвайното трасе на бул. "Стамболийски", но проблемът беше бързо решен. "Лъвов мост беше затворен за няколко часа", разказа още той. И увери, че са организирани фирмите, с които Столичната община има договори, за да бъдат почистени дъждоприемните шахти.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро