НЗОК дава 1 млн. лева от икономии на болниците

Вероника Шербанова 15 December 2013 в 15:31 2509 0
НЗОК

Снимка БГНЕС

НЗОК

 

Здравната каса дава 1 033 080 лева от икономии на болниците. Това съобщиха от НЗОК.

Решението е взето на извънредно заседание на Надзорния съвет на Касата в петък.

Средствата от над 1 млн. лева, които ще бъдат прехвърлени към плащанията за болниците през 2013 г. са от неусвоени средства по параграф „Придобиване на нефинансови активи“ (закупуване на компютри, хардуер, програми и др.), уточняват от НЗОК.

В същото време Националната агенция за приходите отчете, че са събрани допълнително 3 567 881 лева над отчетените като надсъбрани 30 млн. лева от здравни вноски.

Допълнителните средства също ще бъдат насочени за заплащането на дейността на болниците, обясниха от Здравната каса. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    С раздаване на пари раждаемост не се подобрява