Майка откри хлебарка в бурканче с храна от детска кухня за 3-годишното си дете.
„Бях разгневена и потресена. Ако хлебарката не беше най-отгоре, детето ми можеше да я изяде“, заяви жената по бТВ.
Инспекторите от Агенцията за безопасност на храните не се доверяват на майката, пробите се вземат от тях. Проверката им в кухнята в „Красна поляна“ не доказва наличие на хлебарки. От детското заведение казват, че всеки месец пръскат срещу хлебарки. Последно в кухнята имало от тях в края на миналата година.
От агенцията казват, че няма как да бъде доказано дали не е манипулирана пробата с хлебарката, изказват съмнение, че сигналът е редовен. Установено е, че хигиената е на добро ниво. Експертите отказват да правят изследване на храната, тъй като е минал срокът на годност.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци