Фини прахови частици над нормата има в 13 града тази сутрин, най-много са в Северна България - Видин, Плевен, Ловеч, Русе, Добрич, Шумен и Горна Оряховица. В София и Смолян запрашаването е два пъти над нормата.
Това показва справка в Индекса на качеството на въздуха на Европейската комисия, съобщи Нова. Буферните паркинги на метрото ще бъдат безплатни за всички, които оставят колите си и използват градския транспорт, съобщи Столична община. Призовават се гражданите, които имат възможност да не използват личните си автомобили, а тези, които се отопляват на твърдо гориво, при възможност да преминат на алтернативно отопление, зоват от кметството на София.
Още днес в следобедните часове се очаква западен вятър, който ще се усили през нощта и утре, да прогони мъглите.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел