
Човешка грешка е причината за сблъсъка между два трамвая вчера, при който пострадаха четирима души, сред тях и дете.
Причината за катастрофата е невнимание на ватмана на трамвай по линия №10, обясни Атанас Колев, началник на отдел „Безопасност на движението“, по БНТ. По думите му пробите за алкохол и наркотици на двамата ватмани са отрицателни.
Инцидентът стана на кръстовището на булевардите „Александър Стамболийски“ и „Константин Величков“. Пострадалите са били пътници в двете превозни средства. След преглед в УМБАЛСМ „Пирогов“ те са освободени за домашно лечение.
„Причината е невнимание на водача на трамвая от линия 10. При преминаване през съоръжението той отваря стрелката и вместо да продължи направо към Западен парк, трамваят тръгва на ляв завой към бул. „Константин Величков“ в посока Красна поляна. В същото време трамвай по линия 8 се движи към Съдебната палата и се удрят челно, обясни Колев.
„Няма техническа неизправност. За мен става дума за отклоняване на вниманието. Колегата обясни, че педалът е блокирал, но след намесата на аварийните екипи трамваят беше прибран на собствен ход“, каза още той.
Разследването на инцидента продължава.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Благомир Коцев против обща кандидатура с ГЕРБ за президентския вот
Жените са ключът към трайния мир, но продължават да бъдат изключвани от преговорите
Ройтерс: Kиев и Вашингтон обсъждат предложение към Москва за прекратяване на въздушните атаки
Щедър, емоционален, но с промит мозък. Кой е нападателят от Берлин