Божидар Димитров стартира подписка в подкрепа на граничните полицаи, които снощи участваха в акцията край ГПУ Средец и къде загина един мигрант. Директорът на Националния исторически музей иска тримата служители на МВР да получат висш държавен орден за действията си.
"За българите, както и за всяка сериозна държава, границите на страната винаги са били, освен всичко друго, и символ на държавност. Има държавни граници – има държава, няма държавни граници – няма държава. Границата е свещена и нерегламентираното й пресичане винаги се е смятало за държавно престъпление. Чужди автори, пишейки със завист за българската система за държавни граници, казват, че по границата е минавал вал с ров увенчан, както и днес от ограда с бодлива тел. Отново чужди автори (византийски и арабски) пишат, че граничари, които пропуснат нарушители се наказват със смърт. В същото време, жертва на тези гранични правила става през 980 г. и българският цар Борис ІІ. Той бил пленник във Византия, успял да избяга, но бил облечен с ромейски дрехи и на българската граница бил убит от български граничар, който не го познал.", пише директорът на НИМ в своето съобщение до медиите.
Димитров смята, че граничните служители са изпълнили дълга си във висша степен, "адържайки с опасност за живота си група от превъзхождащи ги двадесет пъти млади и здрави нарушители на границата."
"Добрият пример трябва да бъде възнаграждаван, затова предлагам подписка, за да бъдат отличени с висш държавен орден, полагащ се при такива случаи. Подписвам се първи под тази подписка, надявайки се, че тя ще достигне бройката от стотици хиляди български граждани, на която не е чужда сигурността на България и защитата й.", пише още Димитров.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.10 2015 в 14:49
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
17.10 2015 в 00:51
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
17.10 2015 в 00:38
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.10 2015 в 23:28
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.10 2015 в 21:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.10 2015 в 20:51
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.10 2015 в 20:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.10 2015 в 19:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.10 2015 в 19:50
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.10 2015 в 19:15
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие