Изпълнителната агенция по горите (ИАГ) ще уведоми прокуратурата за незаконната сеч на Витоша, при която бяха изсечени 20 дка дървета.
При две проверки на ИАГ през октомври и ноември е установено, че са подменени отводнителните и дренажни съоръжения на пистата "Витошко лале", както и че е монтирана временен обект за продажба на напитки и храни.
Документи за ремонта и разрешителни за изграждането на такъв пункт не са предоставени.
Едновременно с това инспектиращите са установили, че са премахнати скали (морени), унищожен е повърхностният почвен слой и горскодървесна растителност в дървопроизводителна територия чрез използване на тежка строителна техника, която и в момента е на терена.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен