5-годишното момченце, за което премиерът Бойко Борисов прати самолет, за да бъде транспортирано от Бургас до УМБАЛСМ "Пирогов", е в стабилно общо състояние, съобщиха института за спешна помощ.
Засегнатият след усложнения от варицела крайник е в тежко състояние. Днес екип от водещи специалисти ще го прегледа и изследва отново и ще прецени как да продължи лечението на детето. То остава под активно 24-часово наблюдение в Клиниката по детска реанимация на университетската спешна болница "Пирогов".
В резултат на болестта имунитетът на детето е сринат и то получава оток на целия ляв крак. Стига се до сепсис.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен