Повече от 30 ученици от Русия са със стомашно-чревно разстройство в лагер в Свети Влас, съобщи сайтът "Life News".
След сигнал на медиите в Русия регионалната здравна инспекция в Бургас проверяват случая, като според тях само 3 деца са с тежки оплаквания. В спортния лагер в момента има общо 400 ученици от различни държави.
Според учители, които са с русначетата, управата на лагера не прави нищо по въпроса с натравянето, като дори не се опитва да ограничи заразата. Лекар е на мнението, че заразата идва от водата, но от лагера отказват да закрият басейна, в който плуват децата или да вземат проби от водата.
По думите им дете на 15 г. е със системи. От началото на оплакванията си досега учениците са спрели да приемат вода и храна от столовата на лагера.
Регионалната здравна инспекция в Бургас обаче опроверга информацията, като заяви, че пет деца са били прегледани от лекари заради оплаквания от повръщане - три от тях са с диагноза гастрит, а други две с гастродуоденит. Иззети са проби и се очакват резултатите.
В комплекса почиват 360 деца и придружители, от които 90 от Молдова, 40 от Украйна, 30 от Полша и 200 от Русия. Осигурено е 24-часово медицинско обслужване, казват още от Регионалната здравна инспекция.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
01.08 2015 в 07:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
31.07 2015 в 23:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
31.07 2015 в 22:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
31.07 2015 в 21:13
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
31.07 2015 в 20:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
31.07 2015 в 20:23
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
31.07 2015 в 20:21
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие