По тази статия има съществено развитие, което изцяло променя нещата! Моля, вижте го тук!
Паметникът на Левски в Ловеч и този на братята ген.-лейтенант Георги Вазов и генерал-майор Владимир Вазов в Пловдив осъмнаха с червени надписи "Слава на СССР".
Жертва на червения графит е станал и Докторският паметник в София.
За вандалската проява стана ясно от Фейсбук групата "Приятели на Русия", където предполагаемите драскачи сами са се похвалили:
"Напомнихме на цяла България кой е спечелил Втората световна война и кой ни освободи от фашистко робство! Паметникът на Левски в Ловеч го избрахме, защото и той се бореше срещу робство и не бива да забравяме!
Сред докторите има много руснаци, които са дали живота си за България!
Генерал Владимир Вазов научи българските воини да се бият срещу хитлеристката и фашистка паплач!
Честит Ден на победата!"




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19859
25
09.05 2016 в 15:23
17300
24
09.05 2016 в 15:08
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
83938
23
09.05 2016 в 14:59
Кажи честно, не би ли ви се искало да не сте се раждали ЧАК ТОЛКО тъпи?
Ахахахахахахахахахха, умирам от смях!
17300
22
09.05 2016 в 14:21
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
17300
21
09.05 2016 в 14:19
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19859
20
09.05 2016 в 14:14
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19859
17
09.05 2016 в 14:06
Не бих отишъл да се облекча на Бузлуджа, само защото ненавиждам Партията, режима и всичко, свързано с тях.
Има една тънка граница, прекосяването на която ни превръща от хора с определен мироглед в нещо, което само претендира да е човек. Толкова е просто.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци