Английската ню уейв група Duran Duran се завръща в София с концерт тази вечер, 1 юли, в „Арена 8888“, съобщават организаторите от „София мюзик ентърпрайсис“ (СМЕ). Началният час, обявен от билетните платформи, е 20:00 ч.
Групата пристига в България в оригиналния си състав – Саймън Льо Бон, Ник Роудс, Джон Тейлър и Роджър Тейлър. Това е рядкост за банда, родена в началото на 80-те години, която не само е оцеляла през няколко музикални епохи, но продължава да бъде активна и да обикаля световните сцени.
Duran Duran са сред емблемите на британския ню уейв и синтпоп звук. С над 100 милиона продадени албума, 18 хита в американските класации, 21 сингъла в Топ 20 на Великобритания, две награди „Грами“, две награди „Брит“, две отличия „Айвър Новело“ и приемане в Залата на славата на рокендрола през 2022 г., групата остава едно от най-разпознаваемите имена в поп културата на последните четири десетилетия.
Очакванията за концерта са както за носталгична среща с хитовете на 80-те, но и за мащабно сценично преживяване. „Това няма да бъде носталгично връщане назад, а мащабно, кинематографично изживяване – място, където тъмнината среща мелодията, а стилът се слива с пулса“, казват от СМЕ.
В последния си проект Danse Macabre британската четворка отново работи с характерната за нея смесица от стил, меланхолия, танцувалност и визуална драматургия. Албумът съчетава нов материал, алтернативни версии и кавъри, показвайки група, която не разчита само на славното си минало, а продължава да търси нови форми на обновление.
Българският диджей DJ N:Mode ще подгрява Duran Duran. С почти две десетилетия активна дейност зад гърба си той започва пътя си през 2007 г. като подгряващ диджей на Андрю Флечър от Depeche Mode. През годините има участия в Европа, Азия, Австралия и Северна Америка, както и съвместни проекти с представители на японската електронна сцена.
Като част от различни музикални и аудиовизуални проекти DJ N:Mode се изявява на международни фестивали и събития, а сетовете му съчетават електронна естетика, клубна култура и внимателно подбран селекционен подход. В рамките на различни фестивали и концерти Николай е споделял сцени с имена като The Sisters of Mercy, „Нова генерация“, „Тангра“ и „Ревю“.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Пулев: Направихме първата стъпка към извънсъдебно решение с ''Литаско''
Фалшива тревога: Ескортираният самолет кацна извънредно на летище Бургас, подал фалшив сигнал за отвличане
Кой е Вадим Ермолаев - украинският олигарх, ранен при бомбен атентат в Монако
Пулев: Направихме първата стъпка към извънсъдебно решение с ''Литаско''