Лидерът на протестиращите в район "Младост" Десислава Иванчева, подкрепена от "Нормална държава" на Георги Кадиев, излиза на балотаж срещу кандидата за кмет на ГЕРБ Мария Илиева. Номинираният от БСП ген. Стефан Стефанов остава трети, четвъртото място е за Людмила Божилова от РБ.
Това съобщиха от Общинската избирателна комисия. Илиева е получила 12 796 действителни гласове, а Иванчева - 8660 действителни гласове. Така Илиева отива на балотаж с 25,18% подкрепа, а Иванчева със 17,04 на сто.
Това е безспорен успех за Десислава Иванчева, която заедно с жителите на квартала, успяха да спрат поредния строеж в зелени площи, коментира лидерът на "Нормална държава" Георги Кадиев пред Mediapool. Той уточни, че партията му подкрепя Иванчева. Според него това е бъдещото - хората да залагат на кандидати, излъчени от тях, а не спуснати от партийни централи.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18678
1
07.11 2016 в 13:11
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие