Община Панагюрище е в преговори с руски инвеститори за построяването на завод за електроавтобуси. Продукцията ще е предназначена както за европейския, така и за вътрешния пазар. Предприятието ще работи на двусменен режим и ще разкрие нови 140 работни места, каза кметът на Панагюрище Никола Белишки, цитиран от БНР.
"Самите автобуси са съвместна разработка на руски и на финландски инженери. Тяхната експертиза е насочена в две области: каросерията е от алуминий, електрическите батерии са бързозарядни и са с дълъг живот на експлоатация. Те работят изцяло по европейските стандарти. Има такива, които са вече в експлоатация в Москва, в Хелзинки, в Берлин имат, в Ротердам, в Копенхаген. Ако се случи, за Панагюрище, това ще бъде много силен икономически тласък и за града, а и чисто имиджово ще работи за общината, защото смятам, че такова нещо не може да се случи навсякъде", коментира кметът.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни