Манчестър Юнайтед нокаутира Тотнъм на "Олд Трафорд"

OFFNEWS 11 декември 2016 в 18:38 2072 0

Отборът на Манчестър Юнайтед продължава възхода си след преодоляването на кризата в началните кръгове на Премиър лийг.

Тази вечер "червените дяволи" надвиха Тотнъм у дома с 1:0 в мач от 15-ия кръг и се доближиха плътно до топ 4 във временното класиране. В герой за Манчестър Юнайтед се превърна лятното попълнение Хенрик Мхитарян, който взриви трибуните с гол в 29-ата минута.

Кейн сбърка един пас в центъра, Ерера се възползва и изведе много добре Мхитарян, който изстреля снаряд по посока на вратата на Уго Лорис. Това беше първи гол за арменеца в Премиър лийг, който обаче напусна контузен пет минути преди края.

В друг важен мач от кръга Челси постигна девета поредна победа, след като надделя неочаквано трудно с 1:0 Уест Бромич.

Испанският нападател Диего Коща вкара единственото попадение в 76-ата минута и по този начин върна "сините" на първо място във временното класиране, като Челси има три точки пред Арсенал, който върви втори с 34. Манчестър Юнайтед има десет по-малко и върви шести в класирането.