Втори златен медал за българските гимнастички (обновена)

05 май 2013 в 17:23 4983 2

Българският ансамбъл по художествена гимнастика. Снимка: БГНЕС

Ансамбълът на България спечели втори златен медал на турнира по художествена гимнастика за Световната купа в София, съобщи БНТ. Българските гимнастички спечелиха общо шест медала  във втория ден на турнира за Световната купа по художествена гимнастика в София.

Състезателките на треньорката Ина Ананиева получиха най-висока оценка за съчетанието си с 5 чифта бухалки. Представянето на българките бе оценено със 17,700 точки. Втори остана отборът на Испания с оценка от 17,300 точки, а трети е ансамбълът на Беларус с 16,700 точки.

Ансамбълът спечели и сребърен медал за съчетанието си с ленти и обръчи с оценка от 17.650 точки.

В индивидуалното представяне Силвия Митева спечели златен медал на лента с оценка от 18,350 точки. Второто място на лента с еднаква оценка от 18,100 точки поделиха Ганна Ризатдинова от Украйна и Маргарита Мамун от Русия.

Силвия Митева спечели сребърни медали на обръч и топка. За представянето си на обръч Митева получи оценка от 17,950 точки. Победителка е Яна Кудрявцева от Русия със 19,250 точки. На топка Силвия Митева получи оценка от 18,100 точки и подели второто място с Нета Ривкин от Израел.

Силвия Митева спечели бронзов медал на бухалки с резултат 18,000 точки. Победителка е Яна Кудрявцева от Русия с 18,300 точки. Среброто е за Анна Ризатдинова от Украйна с 18,200 точки.

В първия ден на турнира българският ансамбъл спечели златен медал в многобоя. Те завършиха със сбор от 34,900 точки. След изиграването на съчетанието си с пет чифта бухалки българките бяха втори, като получиха оценка от 17,550 точки. За представянето си на 3 топки и 2 ленти състезателките на треньорката Ина Ананиева получиха оценка от 17,350 точки и спечелиха първото място.