След свалянето на Коня на пл. „Народно събрание“ за реставрация бяха демонтирани и фигурите от постамента на паметника.
На 13 септември сутринта площадът пред парламента приличаше на строителна площадка.
На мястото имаше подемни машини и камиони, които да извозят свалените части от постамента.
Подобно на фигурата на Цар Освободител върху кон, те също ще бъдат откарани за реставрация.
Процедурата се финансира от руска неправителствена организация и ще струва над 1 млн. лева.
Целта е паметникът да бъде почистен, възстановен и поставен отново до 3 март 2013 г., когато ще се честват 135 години от Освобождението на България.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес