От полунощ на 26 юни ограничението на скоростта по родните магистрали вече достига 140 км/ч.
Шофьорите ще имат право да се движат по-бързо само по новите и ремонтираните участъци, където настилката позволява по-високата скорост.
Досега ограничението бе 130 км/ч., но промените в Закона за движение по пътищата увеличиха скоростта с 10 км/ч.
В рисковите зони, където магистралите са стари и кърпени, остава ограничението от 90 км/ч.
Измененията в Закона за движение по пътищата въвеждат термина „скоростен път“. Той няма да има аварийна лента, а само определени места за отбиване. Ограничението по скоростния път ще бъде 120 км/ч.
Изграждането на такъв тип пътища у нас тепърва предстои. Те ще струват с 30% по-евтино от магистралите.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец