Огънят, избухнал на газстанция край Разград в понеделник, вече е потушен, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Пламъците са овладени около полунощ. На мястото все още има пожарен автомобил, който охлажда цистерната и следи обстановката.
На мястото има и химически автомобил, който прави замервания. Засега няма данни за опасност от замърсяване.
Инцидентът на газстанцията се случи около 17 ч. в понеделник.
По първоначална информация преливане на газ от автоцистерна е причинило възпламеняването.
При взрива пострадаха петима души. Двама от тях бяха с по-сериозни изгаряния. Те бяха транспортирани до най-близката болница с опасност за живота.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец