Новата ни анкета: Одобрявате ли, че паметникът беше изрисуван

Владимир Йончев 21 August 2013 в 20:57 8018 64
Боядисаният в розово паметник на Съветската армия с надписа
Боядисаният в розово паметник на Съветската армия с надписа "България се извинява". Снимка: Сергей Антонов

"Одобрявате ли, че Паметникът на съветската армия беше изрисуван?" е новата анкета към читателите на OFFNews.

Паметникът, който е точно срещу Ректората на Софийския университет, бе боядисан в розово тази нощ.

Акцията бе в памет на годишнината от нахлуването на български и съветски войски в Чехословакия.

Руските медии реагираха остро на провокацията.

Броени часове по-късно от паметника, за който от 2 десетилетия се спори дали да бъде разрушен, се откъснаха 7 мраморни плочи.

Привечер група граждани започнаха да чистят боята от монумента.

Анкетата се намира в дясната част на сайта долу.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

     
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша