Висшият съдебен съвет (ВСС) ще проведе извънредно заседание за обсъждане на дисциплинарната практика при налагане на наказания на магистрати за дисциплинарни нарушения, свързани със забавяне на дела.
Заседанието беше свикано от министъра на правосъдието Диана Ковачева. Поводът е уволнението на Мирослава Тодорова като съдия от Софийски граски съд, което предизвика серия от протести. Мотивите за уволнението ú бяха забавяне на мотиви по наказателни дела, довели до изтичане на давност.
Правосъдният министър иска да се запознае с критериите, по които се определят наказанията за магистрати, и ако липсват такива, ще настоява за изработването им. Ковачева, която в петък директно поиска ВСС да преразгледа решението си за дисциплинарно уволнение на Мирослава Тодорова, заяви, че в случая със съдия Тодорова става въпрос за тежко нарушение, каквото е отказът от правораздаване. Според нея по-важният въпрос е не дали съдия Тодорова е извършила нарушение, а доколко наказанието ú е адекватно.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец