27 температурни рекорда бяха отбелязани в ранния следобед заради южния вятър, съобщиха синоптиците.
Най-топло днес беше в Плевен - 21º. Във Враца, Ахтопол и Благоевград беше 19º, а във Велико Търново и Добрич и Варна - малко над 18º.
В София днес въпреки бурния вятър и обилния дъж следобед термометърът достигна до 16,8º.
За днес в 19 области на страната беше обявен код жълто за потенциално опасно време заради силен вятър - София-град, Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Шумен, Силистра, Добрич, Варна, Бургас, Сливен, Ямбол, Хасково и Кърджали.
В София и Смолян някои квартали останаха без ток, а в Кърджали паднаха дървета, които по чудо не нараниха хора.
Тази нощ в България ще нахлуе студен въздух и температурите ще се понижават. До полунощ все още на много места ще превалява дъжд, но след полунощ валежите ще спират.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен