България загуби бронза, паднахме от Италия на волейбол

Александра Маркарян 12 август 2012 в 13:29 5143 0

Българският национален отбор по волейбол Снимка: Булфото

България загуби битката за бронза във волейбола от отбора на Италия в Лондон.

Отборът ни падна с 1:3 гейма в малкия финал след 109 минути игра.

Италианците взеха първия гейм само за 24 минути, като доминираха през цялото време в играта. Бързо взеха първите две точки, след което увеличиха преднината си на 11:7. От играта им личеше много по-добрият сервис на италианските волейболисти спрямо това, което показаха в първия си мач с българите на олимпийските игри. Тогава възпитаниците на Найден Найденов ги биха убедително с 3:0.

Италия затвори гейма при 25:19.

България изравни, като взе втория гейм с 25:23. Играта вървеше равностойно, точка за точка или при слаб превес ту за единия, ту за другия отбор. В крайна сметка българите поведоха при 23:23 и затвориха гейма.

Третият гейм започна отлично за българите, които доминираха до 16-ата точка. Българските волейболисти демонстрираха много добра защита, имахме и великолепни атаки. Залата вече скандираше "Българи юнаци!".

След едно от прекъсванията обаче, поискано от италианския треньор Камило Плачи, отборът му направи обрат и поведе в гейма. Италия спечели с 25:21.

След третия гейм статистиката бе в полза на Италия, която имаше 8 точки от сервис, 9 от блокада, 34 от атака, 66% ефективност на посрещането. България имаше 10 точки  от блокада, една от сервис и 43% ефективност на посрещането. Най-много точки в отбора ни имаха Владо Соколов (12), Тодор Алексиев (10) и Виктор Йосифов (9).

Четвъртият гейм започна с превес за италианците, които доминираха през цялото време. В крайна сметка италианците спечелиха с 25:21.

На последната олимпиада българският волейболен тим зае петото място. Четвърти сме на Игрите в Мюнхен през 1972 година. Националният тим има един сребърен медал от Москва '80, което е върховото му постижение на Олимпиада от първото ни участие през 1964 г. в Токио насам.