Акушерка от Горна Оряховица размени две бебета при изписването им от родилното.
Грешката станала случайно, но била забелязана от една от майките едва на път за вкъщи, закъдето семейството си тръгнало с чуждото пеленаче, съобщи "Дарик". За инцидента потвърждава и управителят на болницата в Горна Оряховица д-р Георги Вашков.
Двете бебета са родени в един и същи ден - 27 март - и били със съседни номера. Едното дете е на семейство от град Елена, а другото - от Първомайци.
След суматохата и вълнението около изписването на новороденото, една от майките забелязаха, че са й дали чуждо дете. Семейството се върнало в болницата и сигнализирало за грешката, а оттам съдействали двете майки бързо да получат своите бебета.
Новородените били разменени от акушерката Маруся Бижева, която има дългогодишен стаж в АГ отделението на болницата. Заради грешката си тя е наказана с последно предурпеждение за уволнение. Акушерката няма предишни провинения и затова не е уволнена веднага, обяви д-р Вашков.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
05.04 2013 в 20:15
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.04 2013 в 11:32
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.04 2013 в 10:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.04 2013 в 09:25
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други