Щети за 1.3 млн. лв. от земетресението са описали от Столичната община до вчера, съобщи кметът на града Йорданка Фандъкова.
Тази сума общината ще поиска от Междуведомствената комисия за бедствия и аварии, уточни Фандъкова.
"Комисията ще отпуска средства за сгради, които са пострадали от земетресението, при положение, че те имат всички необходими документи", напомни кметът.
В Перник миналата седмица регионалният министър Лиляна Павлова предупреди хората, че незаконните постройки не могат да разчитат на финансова помощ от държавата за възстановяването им.
В София жалби за пострадали сгради от земетресението се подаваха по райони.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни