Митнически служители са иззели 15 тона нелегално гориво, открито в имот в Бяла Слатина, съобщиха от Агенция "Митници".
При проверка в недвижим имот на 11 февруари служители откриват на територията на имота ремарке от автоцистерна без регистрационни номера. Установено е, че съдържа в три отделни клетки общо 15 240 литра жълт на цвят енергиен продукт. Открита е и помпа с маркуч.
За горивото не са представени документи, удостоверяващи плащането, начисляването или обезпечаването на дължимия акциз, съгласно разпоредбите на Закона за акцизите и данъчните складове.
Взети са проби за лабораторен анализ. Предстои да бъде образувано административнонаказателно производство. Работата по случая продължава.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец