Синдикалният алианс "Сигурност" към МВР излезе с декларация против въвеждането на зелен сертификат за служителите на вътрешното ведомство.
Позицията ще бъде изпратена до министрите на здравеопазването и на вътрешните работи Стойчо Кацаров и Бойко Рашков.
Притеснени сме от това, че се предвижда до месец да се въведе задължителен зелен сертификат и за полицаите. Около 30 % от органите на реда са ваксинирани. Настояваме да има разяснителна кампания и гратисен период, в който колегите да могат да се ваксинират", заяви пред Нова ТВ Милена Любенова, председател на Синдикален алианс "Сигурност".
По думите й в алианса членуват над 1600 души и повечето от тях са против въвеждането на зелен сертификат.
Любенова допълни, че се надява да не се стига до протести.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец