От понеделник, 21 февруари, присъственият учебен процес във висшите училища се възстановява, съобщават от здравното министерство.
Освен наличие на „зелен сертификат", присъствено обучение се допуска и при изпълнение на следните условия:
- лекциите са по график, който не допуска едновременно провеждане на практически или семинарни упражнения на повече от 50% от групите, както и смесване на групи;
- създадена е организация за провеждане на лекции при 50% заетост на помещенията.
Задължително остава изискването за носене на защитна маска от студентите и преподавателите, както и редовното проветряване на всеки час и дезинфекция на помещенията.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел