Специалисти от Военномедицинска академия (ВМА) извършиха поредна чернодробна трансплантация – втора в рамките на две седмици. Реципиентът е 50-годишна жена, донорът – мъж на 45 години, съобщиха от академията.
"Трансплантацията продължи около 6 часа. По-рано вчера, екип на ВМА бе транспортиран със самолет C-27J “Spartan” от състава на 16-та авиационна база на Военновъздушните сили до Варна, където направи експлантацията на органите. Към момента пациентката е в добро състояние, екстубирана, контактна и адекватна", каза проф. Никола Владов, ръководител на Клиника по чернодробно-панкреатична хирургия и трансплантология.
Ръководството на ВМА изказва своята изключителна благодарност към близките на донора, които въпреки трудния за тях момент, са разрешили експлантацията на органите.
Следете новините ни в :Благодарим и на колегите от УМБАЛ „Св. Марина“-Варна за перфектната организация при осъществяване на експлантационния процес. Признателни сме и на екипажа на ВВС: командир подполковник Пламен Дончев, заместник-командир старши лейтенант Калоян Атанасов, борден инженер капитан Николай Михайлов, които за пореден път бяха с нас в тази мисия и изпълниха задачата си успешно, коментира още проф. Владов.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес